Açıklık ve Müşterek Çalışma

Herhangi bir firma için optimum çözüm, her biri kendi özel alanında ideal çözümler sunan çözümlerin toplamından oluşur. Bu nedenle özellikle PLM sistemleri tasarımlarında açık, ERP ve CAD sistemleri gibi ağlar üzerinde entegre edilebilir olmalıdır.

Ürün geliştirme, proje ve karmaşık IT ve organizasyonel yapılar ile takım çalışması gerektirir. CAx uygulamaları ile bileşik iş süreçlerinin iş akışı ve veri senkronizasyonlarını entegre ediyoruz.

CONTACT teknoloji platfomu, firmaların ve kullanıcıların IT altyapıları ve süreçlerini şu kilit uygulamalar ile karakterize edilebilir:

  • Müşteriler ve partnerler tarafından genişletilebilir açık veri modeli ve açık mimari
  • Python, Web hizmetleri, Eclipse, XML, LDAP gibi standartlar ile uyum
  • SAP, Infor/Baan, Axapta, Navision, Psipenta gibi önder ERP sistemlerinin standart arayüzleri
  • CATIA, Creo, AutoCAD, Inventor, SolidWorks, NX, SolidEdge gibi CAx sistemlerinin standart arayüzleri

CPO – CODE OF PLM OPENNESS

CPO, 2011 yılında Alman otomotiv üreticilerinin ve önder tedarikçileri CIO’ları tarafından kurulmuş bir kuruluştur. Bu gönüllü kuruluşun hedefi, standart, teknik olarak müşterek kullanılabilecek sistemleri sağlamaktır. CPO beyanını imzalayarak CONTACT Software açık IT sistemlerine ve PLM alanında açık çözüm üretme konusunda taahhütünü teyit etmiştir. 2012 yılında CPO çekirdek ekibine katılmasından bu yana, CONTACT direkt olarak bu CPO kurallarının geliştirilmesi için çalışmaktadır. 20 yıldan aşkın süredir CONTACT açık, standart bazlı çözüm mimarisi ile açık IT sistemlerinin öncülüğünü üstlenmektedir.

MÜŞTERİ REFERANSI

“Entegre PLM, ERP çözümü ile yeni zorluklarla, dinamik laser malzeme işleme pazarında bizim için çok önemli olan süreç odaklı tepkiler verebiliyoruz. Buna ek olarak, açık ve esnek teknoloji, gelecek geliştirme ve uygulama senaryoları için güvenle pozisyonlanmamız anlamına geliyor.”Anja Stöckmann, Organizasyon / IT Uygulamaları Müdürü